Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi Mi Band 5 Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

0 11

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, bir müddettir konuşulan yeni akıllı bilekliği “Mi Band 5″i resmen duyurdu. Çin'de düzenlediği bir aktiflikte tüketicilerin önüne çıkan Xiaomi, tüketicilere daha büyük bir ekran vadederken, yeni akıllı bilekliği için belirlediği tutarlı fiyatla da tüketicilerin yüzlerini güldürecek üzere görünüyor. Dilerseniz acilen, Mi Band 5'in neler sunduğuna yakından bakalım.

Mi Band 4'ün halefi olarak önümüze çıkan Mi Band 5, 1.2 inç büyüklüğündeki bir OLED ekrana sahip. Bu ekran boyutu, Mi Band 5'in selefine nazaran yüzde 20 daha büyük olduğunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte yeni Mi Band 5'in vesair özelliklerine baktığımızda devrim niteliğinde bir yenilik göremiyoruz.

Önünüzde Mi Band 5

Xiaomi tarafından yapılan açıklamalara nazaran şirketin yeni akıllı bileklik, evvelki sürüme nazaran biraz daha gelişmiş sensörlere sahip. 11 farklı profesyonel spor modu bulunan Mi Band 5'te, daha gelişmiş bir uyku takip sistemi ve dahili bir barometre bulunuyor. Başkaca Xiaomi, yeni akıllı bilekliğiyle bayanlara kişisel bir adet döngüsü izleme özelliği de getirdi.

Xiaomi Mi Band 5, 5 ATM'ye kadar su basıncına dayanıklı. Ayrıca Xiaomi'nin yeni akıllı bilekliği manyetik şarj desteğine sahip ve telefonların kamerasını da uzaktan denetim edebiliyor. Tüm bunlara ek olarak Xiaomi Mi Band 5, tıpkı Mi Band 4'te olduğu üzere NFC destekli bir varyanta sahip.

Xiaomi Mi Band 5 fiyatı

Xiaomi tarafından yapılan açıklamalara nazaran şirketin yeni akıllı bilekliği 18 Haziran itibarıyla Çinli tüketiciler tarafından satın alınabilecek. Çinli tüketicilerin dilerlerse NFC destekli dilerlerse de NFC desteksiz olarak satın alabilecekleri Mi Band 5'lerin fiyatı ise şöyle olacak;

  • Xiaomi Mi Band 5 – 27 dolar (yaklaşık 185 TL + vergiler)
  • Xiaomi Mi Band 5 NFC – 32 dolar (yaklaşık 220 TL + vergiler)

Xiaomi, yeni akıllı bilekliğinin Çin dışına ne hengam çıkacağı ile ilgili rastgele bir açıklama yapmadı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.