Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi, Mi Band 5’in 7 Özelliğini Açıkladı

0 12

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, değerli bir muvaffakiyet elde ettiği Mi Band akıllı bileklik serisinin yeni üyesi Mi Band 5’i önümüzdeki günlerde tanıtacak. Mi Band 5’in tanıtımı yaklaşırken Xiaomi, akıllı bilekliğin özelliklerini bir bir açıklamaya başladı.

Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı Mi Band 5 basın görselleri, akıllı bilekliğin dizaynının Mi Band 4’e ziyadesiyle benzediğini gösteriyordu. Basın görselleri sayesinde bilekliğin NFC desteğine sahip olacağı da aşikâr olmuştu.

Mi Band 5, manyetik bir şarj cihazına sahip olacak

Xiaomi, bugün Mi Band 5’in değişen şarj teknolojisini gösteren bir GIF de paylaştı. Daha evvelki Mi Band’ler tam olarak üzerlerine oturacak cihazlarla şarj oluyordu. Xiaomi, Mi Band 5’i geliştirirken bu teknolojiden vazgeçerek Mi Band 5’e manyetik bir şarj cihazı tasarladı. Yayınlanan GIF’de de görüldüğü üzere Mi Band 5’in art kısmına sabitlenen manyetik şarj cihazı, akıllı bilekliğin kordonundan çıkarılmadan kolaylıkla şarj edilmesini sağlıyor.

Mi Band 5’in gayrı yeni özellikleri

Mi Band 5, manyetik şarj cihazı ve NFC desteğinin yanında öbür yeni özelliklere de sahip olacak. Mi Band 5’de göze çarpan birinci değişiklik, akıllı bilekliğin sensörlerindeki geliştirme olacak üzere görünüyor. Xiaomi, akıllı bilekliğin gelişmiş sensörlerinin uyku, gerilim ve teneffüs olgularını daha yeterli bir halde ölçeceğini söylüyor.

Mi Band serisinin piyasaya sürülen son üyesi olan Mi Band 4, 6 spor moduna sahipti. Mi Band 5 ise selefinin 6 spor modunun üzerine eklenen 5 spor moduyla yekun 11 spor modu desteği sunacak. Mi Band 5, yeni spor modlarının yanında bir de hatun sıhhati moduna sahip olacak. 

SpO2 ölçümüyle gelişmiş kalp atış suratı ölçümü yapabilecek Mi Band 5 tıpkı devranda akıllı telefonların kamerasının denetim edilmesini de sağlayacak. Mi Band 5’in bu özelliği sayesinde kullanıcılar, Mi Band 5’i kumanda olarak kullanarak telefonlarının kamerasıyla fotoğraf çekebilecekler. 

Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği olacak Mi Band 5’in birçok özelliği tanıtımdan evvel belirli olmuş durumda. Artık cihazın açıklanmayan detayları, fiyatından daha az merak ediliyor desek bölgesidir.

Mi Band 5 manyetik şarj cihazı için yayınlanan video

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.