Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi, Mi Band 5’in Basın Görsellerini Paylaştı

0 17

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi'nin en tanınan eserlerinden bir tanesi de “Mi Band” olarak isimlendirilen akıllı bilekliği. Bilhassa Mi Band 3 ile uygun bir çıkış yakalayan Xiaomi, Mi Band 4 ile bu çıkışı sürdürmüştü. Şirket şimdiyse, Mi Band 5 ile gündemde. 

Xiaomi, Mi Band 5'le ilgili bugüne kadar yalnızca tek bir resmi açıklama yaptı. Bu açıklama, geçtiğimiz hafta gerçekleşti ve şirket, Mi Band 5'in ne vakit duyurulacağını açıkladı. Xiaomi yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, Mi Band 5'in 11 Haziran'da resmen duyurulacağı söylendi. Xiaomi şimdiyse, yeni akıllı bilekliğinin nasıl görüneceğini gözler önüne serdi.

Xiaomi Mi Band 5, işte bu türlü görünecek

Xiaomi, Çin'in çevre medya platformu olan Weibo'da Mi Band 5'in resmi basın görsellerini paylaştı. Paylaşılan görseller, Mi Band 5'i selefi ile neredeyse tıpkı dizayna sahip olacağını ortaya koyuyor. Görseller, Mi Band 5'in hafif de olsa kavisli bir ekrana sahip olacağını gözler önüne seriyor. Başkaca ekranın alt kısmında bulunan dokunmatik yüzeyde, aksi “U” biçiminde bir simge olacak olacak. Xiaomi, daha evvel aksi U simgesini, Mi Band 4'ün NFC Edition'da da kullanmıştı.

Xiaomi tarafından paylaşılan görseller, Mi Band 5'in NFC desteğine sahip olacağını gösteriyor. Xiaomi, Mi Band 4 serisinde NFC desteğini opsiyonel olarak sunmuştu. Mi Band 5 serisinde ise bu özellik standart olarak gelecek üzere görünüyor. Gelgelelim şu an için bu hususla ilgili net bir şey söylemek pek de mümkün değil.

Xiaomi Mi Band 5, Mi Band 4'ün özelliklerine ek olarak daha çokça spor modu ve hatun sıhhati ile ilgili bir özellik de içerecek. Başkaca söylentilere nazaran bu akılı bileklik, kandaki oksijen ölçüsünü ölçen bir sensöre de sahip olacak. Öteki bir söylenti ise Mi Band 4'ün global versiyonunun Amazon'un Alexa isimli akıllı asistanına sahip olacağı tarafında. Tüm bu detaylar, Xiaomi'nin 11 Haziran'da düzenleyeceği aktiflikte gün yüzüne çıkmış olacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.