Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi Mi CC10’un Kimi Özellikleri Ortaya Çıktı

0 12

Son periyotların en formda akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi, 120x yakınlaştırmayı destekleyen Mi CC10 üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. ‘CAS’ kod ismiyle anılan akıllı telefonun, geçtiğimiz temmuz ayında tanıtılan Mi CC9 ve kasım ayında tanıtılan Mi CC9 Pro’nun devamı niteliğinde olması bekleniyor.

Xiaomi, 108 megapiksel kamera sensörlerini üst seviye akıllı telefonları için bir trend hâline getirdi. Bu modelde de yeniden 108 megapiksellik bir sensör göreceğimiz gelgelelim bu sensörün Mi CC9 Pro, Mi 10 ve Mi 10 Pro’da kullanılan Samsung HM1 sensörü olmayacağı söyleniyor. Bunun konumuna cihazda, şimdi Samsung tarafından duyurulmayan HM2 ismi verilen bir sensör nokta alacak.

Mi CC10 neler sunacak?

Donanım kısmında gücünü 5G destekli Snapdragon 775G’den alacak olan Mi CC10, kamera kısmında 120x’e kadar dijital yakınlaştırma ve 12x’e kadar optik yakınlaştırmayı destekleyecek. Buna karşılık piyasada kameralarıyla dikkat çeken Mi CC9 Pro, Mi Note 10 ve en yeni Mi 10 Lite Zoom Edition sadece 5x’e kadar optik, 50x’e kadar dijital yakınlaştırmaya imkân sağlıyor.

Kamera yetenekleriyle dikkat çeken bu akıllı telefonun, bu türlü yüksek yakınlaştırmaları en az kalite kaybıyla yapabilmesinde kullanılan yeni 108 megapiksellik sensörün ve vesair periskop lensinin büyük rolü olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada Mi CC10’un sahiden de tez edildiği üzere yüksek nispetlerde yakınlaştırmaları en az kalite kaybıyla yapıp yapmayacağını ise lakin ilerleyen günlerde görebileceğiz.

Xiaomi’nin adeta teleskop üzere yakınlaştırma yapacak yeni akıllı telefonu Mi CC10 ile ilgili bilinenler ne yazık ki şimdilik bu kadarla hudutlu. Dala yakın kaynaklar, Mi CC10’un önümüzdeki ayın başlarında piyasaya sürüleceğini tez ediyor. Bu tarihe kadar rastgele bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.