Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi, Yeni Bir Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Aldı

0 9

Xiaomi, akıllı telefonlarda yenilikçi fikirler geliştirmeye devam ediyor. Son devirlerde birçok yeni katlanabilir telefon tasarımı patentleyen şirket, bu defa de Huawei Mate X'e emsal sair bir dizaynın patentini aldı. Şirketin bu yıl içinde katlanabilir bir akıllı telefon çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Xiaomi Mobile Software Co. Ltd.'in kaydettiği patentin başvurusu, 2019 yılında CNIPA'ya (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) yapıldı. Patent, sadece Mate X gibisi dışa katlanan bir tasarım göstermekle kalmıyor, kamera ve tuş ekibinde da benzeri bir tasarım tercih ediyor.

Xiaomi patentindeki telefon Huawei Mate X ile neredeyse birebir tıpkı

Patentte görüldüğü üzere telefonun katlanmasını sağlayan menteşe, ekranın altında mekan alıyor. Cihazı dışarı yanlışsız açıldıktan sonra, tüm katlanabilir cihazlar üzere geniş ekranlı bir akıllı telefon elde ediyoruz.

Patentteki telefon kenardan kenara ve düz bir ekrana sahip ve açıldığında telefonun sağ tarafında kavisli bir çıkıntı oluşturuyor. Bu kısımda telefonun dörtlü kamera heyetimi mahal alıyor. Mate X'in ekranındaki siyah çerçeveler, Xiaomi'nin dizaynında taraf almıyor. Ayrıyeten kameraların altında katlanabilir ekranı açmak için bir düğme bulunuyor.

Güç ve ses açma kapama düğmeleri de sağ tarafta mekan alıyor. Altta hoparlör ızgaraları, SIM kart yuvası, mikrofon ve USB-C girişi bulunuyor. Farklı bir halde çıkıntı kısmının alt kısmında kalem yerleştirilmesi için tasarlanmış üzere görünen bir yuva var, fakat ne işe yaradığından emin değiliz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.