Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi’den Pop-Up Kameralı Yeni Akıllı Telefon Patenti

0 15

Xiaomi’nin daha evvel epey farklı akıllı telefon patentlerini görmüştük. Döndürülebilen kamera paneli ve 7 kamera sensörlü bir pop up kamera tasarımı bunlardan yalnızca ikisi. Şirketin katlanabilir ve her tarafı ekranlı telefonlar için patentleri de bulunuyor.

Xiaomi, farklı patentlerine bir yenisini daha ekledi. Şirketin son almış olduğu akıllı telefon patenti, önden standart bir pop-up kameralı akıllı telefon patenti üzere görünürken, art ve üst taraftan bakıldığında farkını ortaya koyuyor.

Delikli ekran tasarımı, pop-up kameraların unutulmasına neden oldu

Pop-up kameralar, 2018 yılında tepe noktasına ulaştıktan sonra yıllar için akıllı telefon üreticileri tarafından daha nadiren kullanılmaya başlandı. Akıllı telefon üreticileri, pop-up kameraların likit muhafazasının zorluğundan şikayet ettikleri için bu kameraları telefonlarında artık eskisi kadar kullanmıyorlar.

Xiaomi'nin yeni pop-up kameralı telefonu bu türlü görünüyor

Xiaomi'nin almış olduğu yeni akıllı telefon patentinde pop-up kamera, dikey konumdaki art kamera çıkıntısı ile birleşiyor. Böylelikle Xiaomi, pop-up mekanizması ve sensör için daha çokça yere sahip oluyor. Tekrar de kelam konusu cihaz suya ve toza karşı dayanıklılık sunamayacak.

Cihazın üst kısmında dörtlü heyetim üzere görünen üçlü kamera suramı mahal alıyor. Kamera modülünün en üstündeki kare alan, periskop kameraları hatırlatsa da aslında pop-up kameranın bulunduğu kısım. Altta bulunan sensörler ise art kamera işlevi görüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.