Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi’nin 120X Zoom’lu Telefon Geliştirdiği Argüman Edildi

0 13

Sızdırılan haberlere nazaran Xiaomi'nin yeni akıllı telefonunun ismi şu an için görünür değil. Kaynak, yeni akıllı telefonunu “CAS” olarak isimlendiriyor ve kaynaklara nazaran bu akıllı telefonun Mi CC10 serisine katılacak yeni bir üye olacak.

Sızdırılan haberlere nazaran Xiaomi'nin CAS isimli gizemli telefonu, Qualcomm'un Snapdragon 775G isimli bir işlemciden güç alacak. Bu işlemci, şimdi piyasaya sürülmedi fakat söylentiler, bu işlemcinin çok kısa bir mühlet sonra tüketicilerle buluşacağını ortaya koyuyor. Ayrıyeten bu işlemcinin 5G ilişki desteğinin bulunacağı ve Xiaomi CAS'ın NFC desteğiyle geleceği söz ediliyor.

Rusya merkezli kaynağa nazaran Xiaomi CAS, 108 MP çözünürlük sunan bir ana kameraya sahip olacak. Fakat bu kameranın Xiaomi Mi 10 serisinde gördüğümüz Samsung HMX serisinden olmayacağı tabir ediliyor. Şirket bunun mekanına, “Xiaomi HM2” olarak kodlanan yeni bir imaj sensörü tercih etmiş. Bu sensörün detaylı özellikleri şu an için ne yazık ki meçhul.

Kaynak, Xiaomi'nin yeni telefonunun tüm kamera özelliklerine değinmiyor lakin sızdırılan haberlere nazaran CAS, 12x optik ve 120x dijital yakınlaştırma yapan bir periskop kameraya sahip olacak. Kaynağa nazaran Xiaomi, 120x dijital yakınlaştırma özelliği ile müşterilerinin akıllarını çelmeye çalışacak.

Xiaomi'nin yeni akıllı telefonuyla ilgili bildiklerimiz, şimdilik bunlarla hudutlu. Bu gizemli telefonun temmuz ayında tüketicilerle buluşacağı tabir ediliyor. Şayet argümanlar gerçeği yansıtıyorsa Xiaomi'nin kamera konusunda yılın en dikkat çeken telefonlarından birini tanıtacağını söyleyebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.