Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi’nin 144 MP Kameralı Telefon Geliştirdiği Önü Sürüldü

0 30

Çinli teknoloji devi Xiaomi, hiç elbet son devirlerin en tanınan teknoloji üreticilerinden bir tanesi. Şirket daha çok piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleri ile tanınan bir hale gelmiş olsa da aksesuar ve öteki teknolojik eserlerle ilgili çalışmalarını da sürat kesmeden devam ettiriyor. Yeni ortaya atılan savlar, Xiaomi'nin megapiksel savaşlarında öne çıkacak bir telefon üzerinde çalıştığını öne sürüyor.

Kaynaklara nazaran Xiaomi'nin üzerine çalıştığı yeni akıllı telefon modeli ya “Mi 10S Pro” ya “Mi Mix 4” ya da “Mi Mix 2020” olarak isimlendirilecek. İsmi her ne olursa olsun, Xiaomi'nin yeni telefonu bilhassa kamerasıyla tüm rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Savlara nazaran Xiaomi'nin üzerinde çalıştığı yeni telefon, 2020 model amiral gemisi telefonların güç aldığı Snapdragon 865 ile çalışacak. Ayrıyeten Xiaomi'nin, bu akıllı telefonla benzersiz bir kamera özelliği sunacağı ve bu bağlamda telefonun 144 MP çözünürlüğünde ana art kamera ile gelebileceği söz ediliyor. Tüm bunlara ek olarak bu akıllı telefonun 120 Hz tazeleme nispetine sahip kavisli bir ekrana sahip olacağı da söylentiler arasında.

Xiaomi Mi Mix 4 gelme ihtimali bir vadedir heyecan yaratıyor

Xiaomi'nin Mi Mix serisi tanıtıldığı birinci modelden bu yana ilgi çekiyor. Aslına bakacak olursak Xiaomi de Mi Mix serisi telefonlarına münferit bir ehemmiyet veriyor. Münasebetiyle bu akıllı telefon modelinin Mi Mix 4 olarak isimlendirilmesi olası. Gelgelelim Xiaomi cephesinden bugüne kadar mevzuyla ilgili rastgele bir açıklama gelmedi.

Xiaomi'nin tezler kapsamındaki yeni akıllı telefonuyla ilgili farklı bir yaklaşım daha var. Bir teknoloji yorumcusuna nazaran Xiaomi'nin bahsi geçen bu telefonu aslında 2020 yılının sonlarında ya da 2021 yılının başlarında piyasaya sürülecek. Şayet bu gerçek olacak olursa bu sefer de bu akıllı telefonun Snapdragon 865 ile değil, Snapdragon 875 ile gelebileceğini konuşmaya başlayacağız.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.