Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yeni Aktiflik Sonrası Apex Legends Sunucuları Çöktü

0 22

Respawn Entertainment, Apex Legends için geçtiğimiz günlerde duyurduğu, 5. serisi başlatacak olan yeni aktifliğiyle meseleler yaşıyor. 'The First Piece' olarak isimlendirilen bu yeni aktiflik, seri boyunca sürecek ve güncellenecek bir vazifeye de konut sahipliği yapacak. Olağanda oyuncular, bu yeni aktifliğin ismini seçerek girdikleri hususî eşleştirme ekranıyla aktifliğe erişebilecekti gelgelelim oyuncular ne vakit yeni bir oyun kurup 'Görevi Başlat' butonuna tıklasa oyun ekrandan gitmeyen bir “Eşleştiriliyor' ibaresi çıkarıyor ve akabinde “Sunucu tekrar başlatılıyor” yazısı ekrana geliyor.

Bütün oyuncuların yeni aktiflikte bu hatayı alıp almadığı şimdi bilinmiyor gelgelelim Apex Legends'ın Reddit başlığı külliyen, bu yeni aktifliğin barındırdığı vazifesi başlatamayan oyuncuların şikâyetleriyle dolmuş durumda. Neyse ki geliştirici firma Respawn Entertainment, bu sunucu kusurlarının farkında. Aktifliğin yayınlanmasının akabinde 1 saat sonra meselenin farkına vardıklarını belirten Respawn Entertainment, muhtemel tahlilleri araştırdıklarını belirtti.

Respawn Entertainment'tan açıklama geldi:

Sorunun farkında olan ve tahlil arayan Respawn Entertainment,oyunun Twitter hesabı üzerinden de durumu özetleyen bir gönderi paylaştı. Gönderide, “Efsanelerin Dikkatine: Apex'i tüm platformlarda etkileyen irtibat problemlerinin farkındayız ve bu sorunun kaynağını araştırıyoruz. Daha çokça haber edindikçe sizi buradan bilgilendireceğiz” tabirlerine taraf veren firmanın bu probleme ne devir tahlil bulacağı şimdi anlaşılan değil. 

Neyse ki oyuncular, bir sonraki aktiflik hizmeti açılmadan evvel birinci vazifesi tamamlamak için hâlâ uzun bir devrana sahip. Apex Legends'a gelen 'The Broken Ghost' hizmet serisinden her hafta bir hizmet yayınlayacak ve vazifeler bütün dönem boyunca devam edecek. Birinci hizmet, '5 Kaynak Paketi'ni toplamış olan bütün oyunculara açık durumda lakin sorunun ne hengam çözüleceği kesin olmadığı için oyuncuların bu hizmete ne devir erişebileceği de belirli değil. Serinin bir sonraki hizmetiyse 26 Mayıs tarihinde oyunculara ulaşacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.