Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yeni Bir 3. Nesil iPhone Touch Prototipi Ortaya Çıktı

0 22

Apple, geliştirdiği birçok eserle teknoloji yerküresinin değerli şirketlerinden biri olmayı başardı. Apple’ın bu büyük muvaffakiyetinde hissesi epeyce büyük olan eserlerinden biri de iPod. Bilhassa iPod touch'lar, teknolojileri ile hem medya çalar teknolojisini hem de müzik sanayisini gayrı bir boyuta taşımıştı. 

1. nesil iPod touch'ın akabinde Apple, art geriye yeni nesil iPod touch'lar piyasaya sürmeye devam etti. Her nesilinde yeni özellikler kazanan iPod touch'ların 3. nesline ait bir prototip, Apple’ın sunduğundan daha fazlasını denediğini gösteriyor.

Apple’ın prototiplerini toplayan bir geliştirici olan Giulio Zompetti, koleksiyonunda nokta alan üçüncü nesil iPod touch prototipinin fotoğrafını dün Twitter’da paylaştı. Zompetti’nin paylaştığı üçüncü nesil iPod touch prototipinin art kısmında nihai sürümde olmayan bir kamera görülüyor. 

Apple, bugüne kadar piyasaya sürdüğü hiçbir cihazının art kısmında ortalanmış bir kamera kullanmadı. Fakat Zompetti’nin yayınladığı prototip fotoğrafı, teknoloji devinin ortada mekan alan kamerayı hiçbir vakit tercih etmemiş olmasına karşın prototip cihazlarda denediğini ortaya koyuyor.

iPod touch prototipinin ortaya çıkardığı bir sair şey ise Apple’ın iPod touch'larda bilinenden daha eski bir periyotta kameraları denemeye başladığı. Apple'ın kameralı birinci iPod Touch modeli 2010 yılında tanıtılan 4. nesil iPod Touch'tı. Gelgelelim fotoğrafları yayınlanan prototip, Apple'ın bundan çok evvel kamera denemelerine başladığını gösteriyor.

Üçüncü nesil iPod touch'ın yayınlanmasının üzerinden yaklaşık 11 yıl geçti. Artık çok az insanın kullanmaya devam ettiği medya çaların prototipi, Apple’ın eser gelişim süreçleri hakkında da küçük bir malumat görseli olmuş oldu. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.