Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yeni Bir Halo Oyununa İşaret Eden Bir İş İlanı Ortaya Çıktı

0 15

Görünüşe nazaran, yeni bir Halo oyunu yolda. Hayır, bu oyun, bu sene içerisinde çıkması beklenen Halo Infinite değil. Halo kozmosunun geliştiricisi 343 Industries tarafından yayınlanan ve kıdemli bir yapımcının arandığı yeni bir iş ilanı, Halo cihanında yeni bir faaliyetin başlayacağına işaret ediyor. İlanda, kıdemli yapımcının 'Halo evrenindeki yeni bir girişimin geliştirilmesine yardımcı' olması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki, 343 Industries, Halo serisinin devam oyunlarıyla yeni doğrultulara sokma lafını tutuyor.

Twitter'dan paylaşılan ilanda, kıdemli yapımcı adaylarına, oyun sanayisindeki en heyecan verici ve yaratıcı fikri mülkiyetlerden birinde çalışma bahtı yakalayacakları söyleniyor. Oyun hakkında ayrıntılı malumat almamız imkânsız, velev 343 Industries'in de oyunun alacağı biçim hakkında pek bir malumata sahip olmadığı anlaşılıyor. Tekrar de bu, stüdyonun FPS oyunlarının çekirdek serilerinin dışında, Halo Wars yahut Spartan Assault'la birebir yolda Halo oyunları yaratma konusunda yaptığı birinci açıklama değil. 

Yeni Halolar yolda

Geçen sene IGN'ye Halo uyarlamaları hakkında konuşan 343 Industries'in yöneticisi Bonnie Ross, değişik oyun cinslerinde değişik hikâyeler anlatabileceklerini, bunun yalnızca bir zamanlama problemi olduğunu söylemişti. Ross, söyleşi sırasında bu tip girişimler için hâlâ zaman olduğunu ve stüdyonun Halo Infinite ile uğraştığını söylemişti ama görünüşe bakılırsa Halo Infinite'in çıkışının yaklaşmasıyla birlikte 343 Industries bir sonraki Halo için kolları sıvadı.

Halo Infinite hakkında ortaya çıkan haberlere göre Jiralhanae, yeni oyunla birlikte geri dönüyor. Beşerler tarafından ‘Brutes’ olarak da tanınan Jiralhanae, Doisac’ın iki ayaklı dev maymun çeşitleri olarak biliniyor. Saplantılı davranışlara sahip olan bu dev yaratıklar, Covenant’ın en yeni üyelerinden biri. 

Xbox Series X’in lansman oyunu olan Halo Infinite, yeni konsolun satışlarının başlamasıyla birlikte piyasaya sürülecek. Buna ek olarak oyunun PC ve Xbox One için de şu anda geliştirme aşamasında olduğu ve bu platformlar için de çıkış yapacağı biliniyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.