Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yeni Nesil AirPods, Kalp Atış Suratını Ölçebilir

0 26

Külliyen kablosuz kulaklıklar, günümüzde epeyce tanınan bir hâle gelmiş durumda. AirPods atılımıyla bu dalda öncü isimlerden biri hâline gelen Apple, bu sene AirPods serisine klâsik şekilde yeni bir model eklemeyecek. Bu, birinci başta teknoloji tutkunlarını bir ölçü hayal kırıklığına uğratmış olsa da şirketin önümüzdeki sene için büyük bir yenilik üzerinde çalışması moralleri yanına getirdi. Birçok kişi şimdiden yeni AirPods modelini beklemeye başlamış durumda. 

2020'de yeni AirPods modeli beklenmiyor ancak Apple'ın üzerinde çalıştığı baş üstü kulaklık olan AirPods Studio'nun üretiminin tamamlandığı biliniyor. Daha evvel de görselleri ortaya çıkan bu cihazın önümüzdeki birkaç ay içerisinde raflardaki tarafını alması bekleniyor. Cihazın sıradan AirPods serisinin aksine kafa üstü olması, bu yeni kulaklığı daha farklı kılıyor. Geçtiğimiz sene AirPods Pro, etkin gürültü tedbire özelliğiyle birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Seriye gelen “Hey Siri” desteği de kullanıcılar arasında büyük ses getirmişti lakin Apple serinin yeni cihazında daha farklı bir işe imza atmak istiyor. 

Apple, kulaklıklara yeni bir soluk getirebilir:

Ortaya çıkanlara göre Apple, Tayvanlı şirket ASE Technology tarafından üretilecek Ortam Işık Sensörleri'ni (ALS) AirPods'a entegre etmeye hazırlanıyor. ASE Technology tarafından üretilen bu sensörler, yeni AirPods'ların; kalbin atış suratını, adım sayısını, sağlık koşullarını izlemesini, baş hareketlerini algılamasını ve velev çeviri yapmasını sağlayacak.

Apple'ın bu çalışmalarını göz önüne alırsak şu anda şirketin sağlık faktörüne üst seviyede kıymet verdiğini anlayabiliriz. Apple, bu harika özellikleri bir oldukça küçük olan kulak içi kulaklıkların içerisine entegre ederek teknolojiye yeni bir soluk kazandırmayı istiyor. Şimdi ortada mutlaklaşmış bir şey olmasa da birçok kişi bu özellikleri merakla beklemeye başlamış durumda. Yeni haberler ortaya çıktığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.