Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yeni OnePlus Telefon, ‘OnePlus Nord’ Olabilir

0 9

OnePlus'ın yaklaşmakta olan orta seviye telefonuna dair tezler birinci ortaya çıktığında, bu telefonun “OnePlus 8 Lite” olarak isimlendirileceği söyleniyordu. Fakat daha sonra yaşanan gelişmeler, laf konusu cihazın OnePlus Z olarak isimlendirileceğini ortaya koydu.

Pek çok kişi OnePlus Z ismini kabul etmiş ve cihazın bu isimle tanıtılacağı günü beklemeye başlamıştı ki cihazın ismi ile ilgili yeni bir argüman daha ortaya atıldı. Buna nazaran OnePlus Z olarak tanıtılması beklenen akıllı telefon, OnePlus Nord olarak gelecek.

Orta seviye OnePlus modeli Z konumuna Nord takısı ile gelebilir

OnePlus Nord ile ilgili savların tahminen de en dikkat cazibeli yanı, bu tezlerin tutarlı sızıntılarıyla bilinen Max J. ve PhoneArena tarafından da destekleniyor oluşu. Yani büyük bir ihtimalle OnePlus, sahiden de bir isim değişikliğine sarfiyata OnePlus Z modelini OnePlus Nord olarak tüketicilere sunacak.

OnePlus, nisan ayında yaptığı teşebbüslerle Nord ismini Avrupa Birliği memleketleri ve Hindistan'da tescilledi. Lakin şu ana kadar bu isimde bir eser tanıtılmadı. Hal bu türlü olunca da Nord isminin yeni telefonda kullanılacağı niyeti ağır basmaya başladı.

Nord, rastgele seçilmiş bir isim değil

OnePlus'ın yeni akıllı telefonunun ismi için seçmiş olduğu Nord sözü, pek çok Avrupa lisanında 'kuzey' mealine geliyor ve daha da değerlisi bu isim daha çok lüks eserlerde kullanılıyor. Dolayısı ile OnePlus'ın bu ismi rastgele seçmediğini söyleyebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.