Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yeni Silent Hill Oyunu, 4 Haziran’da Duyurulabilir

0 18

Sony kısa müddet evvel, 4 Haziran'da merakla beklenen PlayStation 5 hakkında yeni bir aktiflik düzenleyeceğini duyurdu. Konsol devi, aktifliğin çoğunlukla PS5'e gelecek oyunlara odaklanacağını söylüyor. Söylentilere nazaran bu oyunlardan biri, uzun devirdir söylentilere bahis olan yeni Silent Hill oyunu olacak.

Twitter'da isabetli sızıntılarıyla öne çıkan AestheticGamer isimli kullanıcı, hayatta kalma dehşet serisinin yaratıcısı Keiichirō Toyama'nın yönettiği yeni oyunun SIE Japan Studio tarafından geliştirildiğini öne sürüyor. Ayrıyeten yeni Silent Hill oyununun 4 Haziran'daki PS5 etkinliğinde açıklanacağını belirterek oyun hakkındaki birtakım detayları ortaya koyuyor.

Uzun yıllardır beklenen yeni Silent Hill oyunu PS5 için gelebilir

Görünüşe nazaran, Sony'nin Japonya Stüdyosu projeyi ortaya çıkarmak için heyecanlı ve PS5 aktifliği bunun için şık bir fırsat. Fakat duyurunun yeni aktiflikte yapılmaması halinde ağustos ayında gerçekleştirilebileceği de söyleniyor. Başkaca oyunun PS5'e kişisel olacağı ve şu anda oynanabilir durumda olduğu belirtiliyor.

AestheticGamer, Silent Hill'e ek olarak bir vesair tanınan dehşet serisi Resident Evil hakkında da bir güncelleme sundu. Resident Evil 8'in en geç ağustos ayına kadar duyurulmasını beklediğini ve nesiller arası bir oyun olacağını ortaya koydu. Lakin oyunun bu ay içinde duyurulmasına kuşkuyla yaklaşılıyor. Kaynaklara göre Capcom, serinin yeni oyununu, koronavirüs nedeniyle iptal edilen E3 2020 etkinliğinde göstermeyi planlıyordu.

Tüm bunlar şimdilik söylenti olarak kıymetlendirilebilir, ancak Perşembe günü TSİ 23.00'da gerçekleşecek PS5 etkinliğinde tanınan kaygı serilerine dair resmi duyurular gelebilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.