Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yerkürenin Birinci 88 İnç 8K OLED TV’si Duyuruldu

0 13

Ekran teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte TV kolunda de çok önemli gelişmeler yaşandı. Bir devirler yalnızca siyah beyaz manzaralar gösteren televizyonlar artık devasa boyutlara, 8K üzere inanılmaz çözünürlüklere sahipler. Artık ise sizlere, yerkürenin birinci 88 inç büyüklüğünde 8K OLED televizyonundan bahsedeceğiz.

Bang & Olufsen (B&O) tarafından piyasaya sürülen 88 inç 8K OLED TV, tüketicilere benzersiz bir deneyim vadediyor. Şirketin “Beovision Harmony” serisi televizyonları arasına eklenen bu eser, B&O için olduğu kadar LG için de büyük bir kıymete sahip. Zira bu televizyonda, LG'nin bugüne kadar ürettiği en büyük OLED panel kullanılıyor.

Önünüzde, 88 inç büyüklüğündeki 8K OLED televizyon

B&O'nun 88 inç büyüklüğündeki televizyonu tam 2 metre genişliğe sahip. Dolayısı ile bu TV'ye sahip olduğunuzda geniş bir salona da gereksiniminiz oluyor. LG, OLED panelini B&O'nun teknolojileriyle optimize ettiğini ve bu sayede tüketicilerin benzersiz bir deneyim yaşayacaklarını söylüyor.

Yapılan açıklamalara nazaran devasa büyüklükteki bu 8K OLED TV'de, Alpha 9 Gen 3 işlemci kullanılıyor. Yapay zeka destekli bu işlemci, manzara kalitesini daha da güzelleştirmesinin yanı sıra farklı tıptaki içerikler için farklı görüntüleme modları sağlıyor. Ayrıyeten bu televizyon, yüksek imaj kalitesinin yanında yüksek ses kalitesi de vadediyor.

Bang & Olufsen tarafından yapılan açıklamalarda bu televizyonun üç kanallı ses sistemi ve iki adet dahili subwooferı bulunduğu belirtiliyor. Başkaca dileyen tüketiciler, 8 adet B&O  kablosuz hoparlörü de televizyon ile birlikte kullanabiliyorlar.

Bang & Olufsen'in açıklamalarına nazaran şirketin 88 inç büyüklüğündeki 8K OLED televizyonu, haziran ayının ahir tüketicilerle buluşacak. Şirket, şu an için bu televizyonun fiyatını açıklamadı fakat beklentiler, bu televizyona sahip olmak isteyen tüketicilerin en az 49 bin dolar (yaklaşık 340.000 TL + vergiler) ödeme yapmak zorunda kalacakları cephesinde.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.