Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yerkürenin Birinci Ekran Altı Kamera Tahlili Seri Üretime Hazır

0 16

Günümüz akıllı telefonlarında selfie kameraları, çerçevelerin getirdiği kaybı en aza indirmek için ekran üzerindeki çentiklere ve deliklere yerleştiriliyor. Akıllı telefon üreticilerinin bir sonraki amacı, kameraları büsbütün ekranın altına alabilmek. Çinli ekran üreticisi Visionox, bunun için bir tahlil bulmuş üzere görünüyor.

Visionox, birinci ekran altı kamera çözümünü seri üretime hazır hale getirdiğini açıkladı. Şirketin geliştirdiği OLED ekran, yeni bir piksel teknolojisi, son nokta şeffaf gereçler, şahsi bir piksel tertibi ve yeni bir sürücü bileşeni sunuyor. Ekran altı kamera tahlilinin yakın gelecekte birçok akıllı telefon üreticisi tarafından kullanılması bekleniyor.

Ekran altı kamera sistemi, akıllı telefonlarda gerçek tam ekran deneyimini hedefliyor

Şirketin geliştirdiği yeni teknoloji, ekranın altında mekan alan akıllı telefon kamerasının cihaz olağan kullanımdayken neredeyse görünmez olmasını sağlıyor. Yani ön kameralar, farklı parlaklık seviyeleri ve ekran görüntülerinde görünmeyecek. Visionox, tam ekranlı akıllı telefonlar için geliştirilen yeni tahlili için görüşme sağladığı üreticiler hakkında ise bir açıklamada bulunmadı.

OPPO'nun bir vadedir selfie kamerasını ekran altına taşımaya çalıştığı biliniyor. Fakat şirket, yeni teknolojiyi ön kamerada imaj kalitesini önemli ölçüde düşürdüğünden tercih etmedi. Xiaomi de şimdi tahlil üzerinde çok daha ziyade çalışmaya gereksinim duyduğunu ve imaj kalitesinin öncelikli kaygıları olduğunu belirtmişti. Gayri yandan Samsung da iki yıldır bu teknoloji üzerinde çalışıyor ve kullanıcı deneyiminden taviz verilmemesi halinde bu yeni teknolojiyi Galaxy S21 serisinde ortaya çıkarabilir.

Visionox ekran altı kamera medyası

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.