Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yerli oyun Bus Simulator Ultimate 100 milyon kullanıcı rakamını geçti

0 11

Yerli mobil oyun üreticisi Zuuks Games’in 2019 yılında çıkardığı ve kısa müddette Türkiye’nin en tanınan oyunlar listesine girerek App Store’da 1. sıraya yerleşen Bus Simulator Ultimate isimli oyunu, yerküre genelinde 100 milyondan çokça oyuncuya ulaştı. Salgın sürecinde oyunlara artan yönelimin de tesiriyle ocak ayından bu yana oyuncu sayısı %100 artan şehirlerarası otobüs simülasyon oyunu, Türkiye’nin en tanınan oyunlar listesinde üst sıralarda konum alıyor. 14 farklı lisan seçeneğiyle yerkürenin pek çok alanından oyuncuya ulaşan ve birçok memleketin aktüel indirme sıralamalarında tepeyi zorlayan oyun, 1 yıl üzere kısa bir müddette kazandığı ivmeyle de dikkatleri Türkiye’ye çekmeyi başardı. 

Oyunun PC versiyonu da yolda

Araç içindeki her türlü teknik donanımdan yol üzerindeki dinlenme tesislerine, ikramlardan yolcu taleplerine pek çok detayın konum aldığı grafikleriyle gerçekçi bir otobüs seyahati deneyimi sunan Bus Simulator Ultimate, Türkiye, Avrupa memleketleri, ABD ve Brezilya üzere birçok devlette yolculuk yapılmasına imkan sunuyor. Oyuncuların tek bir otobüsle başlayarak filo ve otobüs şirketi kurabildiği oyunda tüm dizaynlar, kentlerin karakteristiğine nazaran şekilleniyor. Gerçek bir şehirlerarası otobüs seferinin tüm ayrıntılarıyla deneyimleme fırsatı sunan ve bu özelliği ile 100 milyondan ziyade oyuncunun beğenisini kazanan Bus Simulator Ultimate, yakın hengamda çıkacak PC versiyonuyla oyun deneyimini bir üst boyuta taşımaya hazırlanıyor. 

Şirket aylık 90 milyon etkin oyuncuya sahip

Bus Simulator Ultimate’in yanı sıra yayındaki 20’den ziyade oyunu ile Türkiye’de mobil oyunları en çok indirilen geliştirici şirketlerin başında mekan alan Zuuks Games, bugün yekunda 300 milyondan ziyade indirme sayısı ve aylık 90 milyon etkin oyuncusu ile de başta Türkiye ve Avrupa olmak üzere yerkürenin farklı ortamlarındaki oyun severlere mesken sahipliği yapıyor. 

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.