Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Yıllar Evvel Terk Edilmiş Askeri Geminin Etkileyici Görüntüle

0 8

Memleketlerin savunmasında kıymetli bir mekana sahip olan savaş gemileri, vazife vadelerini tamamladıktan sonra ya kesimlerine ayrılıyor ya da gemi mezarlıklarına gönderilip tek başlarına bırakılıyor. Yerkürenin çeşitli noktalarında bulunan bu gemi mezarlıkları, münhasıran fotoğrafçıları ziyadesiyle cezbediyor. 

Yaklaşık 10 yıldır gemi mezarlıklarını gezip bu devasa hurda yığınlarını fotoğraflayan Hollandalı fotoğrafçı ve kent kaşifi Bob Thissen, birbirinden eşsiz gemi enkazı fotoğraflarını YouTube kanalı üzerinden yayınlıyor. Kanalında terk edilmiş gemiler dışında terk edilmiş binalar, uçaklar ve daha pek çok farklı mekânı fotoğraflayan Thissen, eski yapıların gerisindeki sıklığı ortaya çıkarabiliyor. 

Thissen, keşfettiği bu gemi mezarlığında durumu en yeterli olan geminin Füze kruvazörü Colbert olduğunu söyledi. 1942 yılında Toulon’da karaya oturan Fransız füze kruvazörü Colbert, miadını doldurduktan sonra birinci başta müze olarak kullanılmak istendi, gelgelelim bakım masrafları çok yüksek olduğu için bu plandan vazgeçildi. Bunun akabinde ise irili ufaklı pek çok geminin bölge aldığı hurdalığa götürüldü. 

Fransız füze kruvazörü Colbert’ten imgeler

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.