Makalecin - Güncel Blog Yazıları

YouTube Aramaya Google Arama Sonuçları Geliyor

0 20

Yerkürenin en tanınan çevrimiçi görüntü platformu YouTube, çok yakında yeni ve ziyadesiyle dikkat çeken bir özelliğe kavuşacak. Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı ekran manzarasına nazaran YouTube, Google arama sonuçlarını YouTube aramaya entegre etmeyi planlıyor.

Şu anda YouTube arama motorunda bir terimi arattığınızda yalnızca YouTube içindeki görüntü sonuçları ile karşılaşıyorsunuz. Ama test edilen özellik yayınlandıktan sonra görüntü sonuçların altında bir de Google arama sonuçlarını görüntüleyeceksiniz.

YouTube, aranan tabirlerin Google'daki sonuçlarını da gösterecek

YouTube'un, Android platformunda kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test etmeye başladığı bu özellik, YouTube aramanın işlevselliğini geliştirebilir. Çünkü YouTube'da aradığınız bir terim ile ilgili görüntü bulamadığınızda, bunun bölgesine farklı web sitelerini ziyaret edebileceksiniz.

YouTube'un yeni özelliğinin ekran manzarası

YouTube'a eklenmek üzere olduğu düşünülen bu özellik ile ilgili şimdi ne Google ne de YouTube tarafından bir açıklama gelmedi. Başkaca bu özelliği test eden farklı kullanıcılardan da şimdi rastgele bir paylaşım göremedik. Tekrar de Google'ın YouTube'un çatı şirketi olduğunu düşünürsek muhtemel bir arama motoru entegrasyonu çok da şaşırtıcı olmaz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.