Makalecin - Güncel Blog Yazıları

YouTube, Gece Saatlerinde Yerküre Genelinde Çöktü

0 18

Koronavirüs salgınında en çok kullanılan medya platformlarından biri olan YouTube, bu gece yerküre genelinde kısa vadeli kesintiler yaşadı. Yerkürenin dört bir yanından pek çok kullanıcı, YouTube’un çökmesinin akabinde Twitter üzere öbür toplumsal medya platformlarına akın etti. ABD ve Avrupa başta olmak üzere tüm yerküre genelinde yaklaşık 20 dakika süren kesintilerin koronavirüs pandemisinde artan ağır tasarruftan kaynaklandığı düşünülüyor. 

Yerkürenin en tanınan medya platformu olan YouTube, COVID-19 pandemisi vadesince daha da ziyade kullanılmaya başladı. Milyonlarca insanın konutunda bulunduğu bu süreçte, ebeveynlerin evlatlarına medya araması, haber arayan tüketiciler, müzik dinleyenler, özcesi baş dağıtmak isteyen herkes YouTube’a akın etti. 

Mevzuyla ilgili açıklama yapan YouTube, “Şayet YouTube’dan günah bildirileri aldıysanız, sorunun çözüldüğünü söyleyebiliriz. Yanlışlar; anasayfa, abonelikler, arama ve daha birçok bölgede yaklaşık 20 dakika sürdü. Sabrınız ve tüm raporlarınız için teşekkürler” dedi. 

Sunuculardaki yükler artıyor 

Koronavirüs pandemisi sonucunda pek çok sitenin kullanıcı sayısında artış yaşandı. Bu durum olumlu bir şey üzere gözükse de aslında şirketler için çok da memnunluk verici bir durum değil. Google, Facebook üzere şirketlerin şu sıralar yaşadığı en büyük zahmet, sunuculardaki yoğunluk olarak göze çarpıyor. Başkaca kullanıcı sayısı artsa da salgın nedeniyle önemli zararlar yaşayan firmalar reklam vermemeye başladı. Bu da şirketlerin kullanıcı sayısıyla hakikat orantılı bir halde reklam geliri elde edememesine neden oluyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.