Makalecin - Güncel Blog Yazıları

YouTube Music, Play Müzik Aktarım Aracını Yaygınlaştırıyor

0 15

Google, uzun müddettir tasarrufta olan müzik servisi Google Play Müzik'i bu yıl ahir büsbütün kapatıyor ve Google Play Müzik kullanıcıları YouTube Music'e aktarım ediliyor. Google'ın uzun müddettir Play Müzik kullanan kullanıcılara kolaylık sağlayacağı bir usulü de bulunuyor.

Geçtiğimiz ay duyurulan, kullanıcıların Google Play Müzik'te bulunan müziklerini ve çalma listelerini direkt olarak YouTube Music'e aktarabileceği aktarım aracı, artık daha geniş kullanıcı kitlesine sunulmaya başlandı gelgelelim teoride meselesiz bir geçiş sağlayacağı düşünülen bu işlemde Google Play Müzik'te bulunan müziklerin YouTube ile ne kadar koordinasyonlu olabileceği konusu da merak edilen detaylar arasında yan alıyor.

YouTube Music nitekim Spotify'ın alanını alabilecek mi?

Yerkürenin çeşitli ortamlarında bulunan Google Play Müzik kullanıcıları hâlihazırda YouTube Music aktarımlarını yapmaya başladı ve deneyimlerini Reddit üzerinden paylaştılar. Paylaşılan haberlere nazaran süreç, bütün müzikleri, albümleri ve çalma listelerini kapsıyor ve 20 dakikanın biraz üzerinde bir vadede aktarım yapılabiliyor. Ülkemizdeyse durum biraz farklı üzere görünüyor zira aktarım aracı için oluşturulan internet sahifesinde “Yakında” tabiri yan alıyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde YouTube Music, hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi oluşturmayı başardı. Artık Google Play Müzik transferiyle kullanıcı kitlesini artıracak olan YouTube Music, bu yılı da güncellemeler ve iyileştirmeler bakımından boş geçirmedi. Öncelikle tatbike yeni müzik keşfetme sekmeleri ekleyen YouTube, akabinde müzik kelamı desteği ve yeni müzik çalma arayüzüyle kullanıcılarına bir epey yenilik ve özellik sağlamış oldu. Başkaca YouTube, yeni müzik çalma arayüzüyle dertsiz bir biçimde ekranda müzik kelamlarını görüntülemenizi ve müzik ile klip arasındaki geçişleri de tek ekranda yapmanızı sağlıyor.

YouTube Music, Google Play Müzik'te bulunmayan müzik lafları ve geliştirilmiş müzik çalma arayüzüyle Google Play Müzik kullanıcılarının büyük çoğunluğunu elinde tutmayı amaçlıyor. Doğal ki bu aşamada Spotify ve Apple Music, daha büyük kullanıcı kitlesine ve daha âlâ özelliklere sahip olarak önümüze çıkıyor ancak YouTube Music, sunduğu özellikler veperformansla göze çarpan bir alternatif olmaya devam ediyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.