Makalecin - Güncel Blog Yazıları

YouTube’a “Video Bölümleri” Özelliği Geldi

0 15

Daha evvel YouTube’da çeşitli hedeflerle uzun bir medya izlediyseniz, içerik oluşturucunun medyanın sınırlı noktalarına hengam damgaları eklediğini görmüşsünüzdür. Bu noktalar, uzun olan bir görüntüde, size hitap eden kısma süratlice geçmenizi sağlıyor. Örneğin bir görüntünün giriş kısmını süratlice geçip mevzuyu görmek isteyebilirsiniz. Bu biçim noktalarda hengam damgaları hayat kurtarabilir. 

Bu katiyen en tesirli metot değil, lakin birtakım meydanlarda hayat kurtarabiliyordu. Neyse ki YouTube, kullanıcıların bu mevzudaki isteklerini göz önünde bulundurmuş görünüyor. YouTube yaptığı son açıklamayla, artık görüntü kısımlarına müsaade verecek. Bir vadedir test aşamasında olan bu özellik, olumlu geri bildirimler sayesinde kalıcı olacak. 

Nasıl çalışıyor?

YouTube’a gelen yeni medya kısımları özelliği, medya oynatıcının tarafında bulunuyor. Kullanıcıların direkt istedikleri noktaya atlamaları için vakit damgaları gösteren özellik, şu sıralar çok çokça görüntüde yan almıyor, lakin önümüzdeki günlerde içerik oluşturucuların bu özelliği daha ziyade kullanacağı düşünülüyor. 

YouTube’un sunduğu bu özellik, şu an için büsbütün isteğe bağlı olarak geliyor. Yani içerik oluşturucular isterlerse bu özelliği kullanmayabiliyorlar. Yeniden de kısımlara sahip olan medyalarda son aşama başarılı işler yapabileceğini öngörebiliriz. Örneğin bizim yaptığımız bir sağlamlık testi medyasında; çizilme testi, düşme testi, yakma testi, Webtekno metodu üzere kesimlere taraf verebiliriz. Böylece medyada geçmek istediğiniz yanları süratlice geçip, asıl merak ettiğiniz kısma ulaşabilirsiniz. Elbette, tekrar de siz bizim görüntülerimizi sonuna kadar izleyin. Genel olarak son nokta sefalı geçiyor. 🙂

YouTube’un bu özelliğinin Android ve iOS sürümü dışında web sürümü için de yayınlandığı açıklandı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.