Makalecin - Güncel Blog Yazıları

YouTube’un Filtre Özelliği Android’e Geliyor

0 18

Tanınan görüntü platformu YouTube, bu yılın başlarında iOS tatbikinin ‘Abonelikler’ sekmesi için yeni bir filtre yayınlamıştı. Yayınlanan filtrelerle birlikte iOS kullanıcıları, en sevdikleri kanallarda neleri kaçırdıklarını rahatça görebiliyorlar ve filtreler yardımıyla görüntüleri daha olağan bir biçimde bulabiliyorlar. Şimdiyse tıpkı özellik Android kullanıcıları için geliyor.

YouTube pratiğini açtığınızda ekranın derhal altında yan alan ‘Abonelikler’ sekmesine eklenen bu filtreler arasında abone olduğunuz kanallardan ‘Tümü’, ‘Bugün’, İzlemeye devam et’ ve ‘İzlenmeyenler’ üzere seçenekleri mahal alıyor. Kullanıcılar, abone oldukları kanallardan paylaşılan görüntüleri yahut yayınları bu seçenekler altında filtreleyebiliyor.

YouTube’un yeni filtreleme özelliği nasıl çalışıyor?

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere YouTube’da artık ‘Abonelikler’ sekmesine geldiğinizde bir filtreleme seçeneği sizleri karşılıyor. Buradan yapacağınız filtremeler sayesinde aradığınız görüntüleri daha kolay bir halde bulabileceksiniz. YouTube tarafından belirlenen filtrelemeler arasındaysa şunlar nokta alıyor:

Tümü: Abone olduğunuz kanallardan kaçırdığınız tüm görüntüler ve yayınlar burada görünür.

Bugün: Abone olduğunuz kanalların gün içerisinde yayınlanan görüntüleri burada görünür.

İzlemeye devam edin: Abone olduğunuz kanallardan izlemeyi yarım bıraktığınız görüntüler burada görünür.

İzlenmeyenler: Abone olduğunuz kanalların izlemediğiniz medyaları burada görünür.

Canlı: Abone olduğunuz kanalların canlı yayınları ve planlanan canlı yayınları burada görünür.

Yayınlar: Abone olduğunuz kanallardan paylaşılanlar burada görünür.

YouTube’un yeni filtreleme özelliğinin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Bu noktada yeni özelliği kullanabilmek için YouTube’un en yeni versiyonunu kullandığınızdan emin olun. Pekala, siz YouTube’un yeni filtreleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Kaçırdığınız görüntüleri artık daha kolay bir halde bulabiliyor musunuz? Fikirlerinizi tahliller kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.